«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ բոլորիս հայոց բանակի ստեղծման 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Հայոց բանակի ստեղծումը նորանկախ Հայաստանի պատմության հիրավի ամենափառավոր էջերից է: Ուզում եմ արժանին մատուցել այն անձանց, ովքեր Ղարաբաղյան պատերազմի ծանր օրերին կանգնած են եղել մեր բանակի ստեղծման ակունքներում: Ուզում եմ գլուխ խոնարհել այն տղաների առջեւ, ովքեր այս պահին ամուր են պահում մեր պետական սահմանները, նրանց ընկերների առջեւ, ովքեր այս տարիների ընթացքում իրենց կյանքի գնով պաշտպանել են մեր երկիրը, նրանց ծնողների ու ընտանիքների առջեւ:
Զինված ուժերի արդիականացումը նոր իշխանությունների առաջնահերթություններից է: Եվ մենք միասին քայլ առ քայլ լուծելու ենք բոլոր խնդիրները, որոնց արդյունքում պիտի էլ ավելի բարձրանա բանակի մարտունակությունը:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլոր զինվորներին եւ սպաներին: Դուք խաղաղության ու պետականության զարգացման երաշխավորն եք»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի շնորհավորական ուղերձում:

“Dear compatriots, I congratulate all of us on the occasion of the 27th anniversary of the creation of the Armenian Army.
The creation of the Armenian Army is genuinely the most glorious pages of the History of Armenia. I would like to pay tribute to those who have stood in the sources of the creation of our army in the hard days of Karabakh war. I would like to bow before our sons, who at this moment firmly keep our state borders, before their friends, who during these years have defended our country at the price of their life, before their parents and families.
The modernization of the Armed forces is one of the priorities of the new authorities, And we together step by step will solve all the problems, as a result of which, the fighting ability of the army should more increase.
Once again I congratulate all the soldiers and officers, You are the guarantor of peace and development of statehood,” the RA NA President Ararat Mirzoyan’s congratulatory address reads.